نقد و برسی فیلم ابو زینب در سینما روایت

نود و هفتمین برنامه سینما روایت به فیلم سینمایی« ابوزینب» اثر علی غفاری اختصاص داشت

به گزارش معاونت هنری و روابط عمومی مجتمع فرهنگی هنری اسوه ؛ نود و هفتمین برنامه سینما روایت به فیلم سینمایی« ابوزینب» اثر علی غفاری اختصاص داشت فیلمی که سردار سلیمانی در مورد آن نوشته است «فدای این دستی که ماه را برکف گرفته و تقدیم به خالق ماه کرده است».

شب گذشته نودو هفتمین برنامه سینما روایت با حضور سید محمد حسینی منتقد و کارشناس سینما به نقد وبررسی فیلم سینمایی«ابوزینب» اثر علی غفاری پرداخت. در این برنامه که رسول شادمانی به عنوان مجری – کارشناس حضور داشت علاوه بر علی غفاری کارگردان اثر ، مرتضی شعبانی تهیه کننده اثر نیز حضور داشت.

علی غفاری دراین برنامه که جمع کثیری از علاقه مندان به حوزه فیلم به اضافه حبیب الله بهمنی ، شفیع آقامحمدیان ، داوود توحید پرست، مالک سراج و ... حضور داشتند با انتقاد ازشرایط بد اکران فیلم ابوزینب گفت: خوشبختانه تهیه کننده این کار کسی است که تاریخ لبنان را به خوبی می شناسد و سالها در آن کشور حضور داشته و مستندهای زیادی را هم در مورد تاریخ مقاومت ساخته است .

سید محمد حسینی منتقد جلسه نیز در ادامه با بیان اینکه ابوزینب فیلم ارزشمندی است و باید این تلاش را ارج نهاد و معتقدم که سینمای ایران باید به این موضوعات بپردازد یادآور شد: یکی از مولفه هایی که می تواند سینمای ایران را نسبت به سینمای جهان متمایز کند پرداختن به سینمای مقاومت است.